Kontorslandskapet och känslan av smidighet

Idag blev det inte en hemmafredag som det brukar. Istället åkte jag in till kontoret. Mest för att jag inte kände för att sitta hemma (eftersom det både är smidigare att vara nära kollegorna och roligare än att sitta själv). Att det dessutom var fredagsfrukost var ju också trevligt.

En annan grej. Det var inte mörkt när jag åkte. Nu kom jag iväg något senare än vanligt, men ändå. Det börjar faktiskt märkas så smått att det börjar bli lite ljusare och jag gillar det.

Sen pillades det med saker och en hemsidesgrej innan det blev dags för lunch och kyckling­enchiladas. Efter­middagen fortsatte sen med ett par möten som både var smidiga och gick fort innan jag kunde åka hem till helg.

Skriv en kommentar eller något annat trevligt


Den här webbplatsen använder Akismet för att minska skräppost. Läs om hur din kommentardata behandlas.