När fredagen kommer och går
En förmiddag med lite av fel humör. Ett mail från engelska kontoret kändes sådär smått irriterande. Det löste sig med en enkel lösning. Ibland har saker en tendens att vara lite omständliga fast de inte behöver vara det.
Men solskenet lättade upp.
På förmiddagen var jag iväg en snabbis och lämnade in mina nya däck till mitt däckhotell. Jobblunch vid jobbdatorn och en eftermiddag med möte som gjorde hjärnan mör som smör. Sen lugnade det ner sig när helgen närmade sig.
När datorn var nerstängd cyklade jag bort till mataffären och efter det en liten promenad. Det är ju bra att sträcka på benen efter att ha suttit hela dagen. Otippat varmt gjorde att jag kände mig alldeles stekt när jag kom hem.
Den här webbplatsen använder Akismet för att minska skräppost. Läs om hur din kommentardata behandlas.
