Kan någon hjälpa mig?

0 kommentarer

  1. Svara
    Björn lör 10/11 2007 (16:43)

    Exakt vad är det för problem? Jag kör ju både WordPress 2.3.1 och Safari och det funkar fint för mig. En rätt säker gissning är att du har någon gammal plugin som inte är helt kompatibel med nya WordPress och som ligger och stör. Så, vilka plugins använder du? Jag vet att det t.ex varit problem med Theme Switcher i nya WordPress.

  2. Svara
    Janne lör 10/11 2007 (16:51)

    Wysiwyg:en vill sig inte. Slår jag t.ex en dubbelretur för nytt stycke så försvinner den efter att jag sparat inlägget. Såna där smågrejer. Jag ska genast kolla mina plug-ins.

  3. Svara
    Janne lör 10/11 2007 (16:54)

    Nope. Med alla tillägg avstängda är problemet detsamma.

  4. Svara
    Björn lör 10/11 2007 (17:28)

    Underligt. Jag använder mig dock inte av Wysiwyg:en så det kanske bara är därför jag varit skonad från problemen.

  5. Svara
    Janne lör 10/11 2007 (17:59)

    Jag sitter ju också för det mesta i kodläge … eller i alla fall hoppar mellan de båda. Men när man gör såna där snabbinlägg är det skönt med wysiwyg:en … och efter att ha kollat runt på wordpress-forum så verkar det ju faktiskt vara något allmänt knas i korsningen Safari/WP.

  6. Svara
    Akajos mån 12/11 2007 (17:42)

    Problemet med WYSIWYG och Safari omnämns på Metrobloggen.se. Dags att börja köra Firefox eller Flock eller Camino eller Opera.

Skriv en kommentar eller något annat trevligt


Den här webbplatsen använder Akismet för att minska skräppost. Läs om hur din kommentardata behandlas.